Hypotéky
3 MIN čtení

Mějte své peníze pod kontrolou s kurzem Finanční gramotnosti

24.5.2022

Pod pojmem finanční gramotnost si každý z nás určitě představí dovednosti související s efektivní správou peněz. O tomto souboru znalostí, abychom byli upřímní, se v českých školách téměř nemluví, a přitom umět hospodařit s vlastními finančními prostředky je jedním ze základních kamenů spokojeného života. V Patron finance jsme se rozhodli, že se do problematiky finanční gramotnosti více ponoříme a přiblížíme jí těm z vás, kteří chtějí mít své peníze pod kontrolou i v dnešní nejisté době.

Co nabídne kurz Finanční gramotnosti

Kurz Finanční gramotnosti z produkce Patron finance nabídne 6 videí zabývajících se vybranými tématy. Ta se bezprostředně týkají našeho finančního života napříč jednotlivými etapami, jimiž si procházíme. Vybraní mluvčí jsou odborníci ve svém oboru a mají několikaleté zkušenosti. Rozhodně se nemusíte obávat toho, že by chyběly praktické poznatky. Určitě vás potěší, že vše je dostupné ZDARMA!

6 tematických okruhů Finanční gramotnosti

Zdravé finance jsou základ Jak dostat peníze od pojišťovny Nejdůležitější pojištění je to Vaše Bydlet ve vlastním? Uložit peníze výnosně i bezpečně? Pozor na podvody. I v bankách.

Co vás čeká v kurzu Finanční gramotnosti?

Na samotném začátku vám jednoduše a velmi prakticky přiblížíme, v čem tkví základy finanční gramotnosti. Zjistíte, jak mohou peníze pracovat ve váš prospěch a jaké návyky je potřeba si osvojit, abyste dosáhli vytoužených cílů. Zaujalo vás to? Pusťte si kurz Zdravé finance jsou základ.

Často mají klienti nepříjemné zkušenosti s pojišťovnou ve chvíli, kdy se něco stalo a potřebujete získat peníze z plnění. Stává se totiž pravidlem, že vám je vyplacena nižší částka, než je možné získat, v horším případě nedostanete nic. Takové chování často vede k nedůvěře k jakémukoliv typu finančního produktu, zejména pak životního pojištění. Chcete vědět, na co je třeba dát si pozor a jaké kroky mohou navýšit případné plnění z uzavřené smlouvy? Rozhodně si nenechte ujít video řešící, Jak dostat peníze od pojišťovny.

Životní pojištění je jedním z finančních produktů, ke kterému býváme nejkritičtější. Mnoha lidem nedává smysl, a proto jsme se rozhodli mu věnovat dostatečný prostor. Víte, kdy nastává správná doba na to, abyste se nechali tzv. pojistit a proč má životko smysl? Právě na tyto otázky vám odpovíme ve videu Nejdůležitější pojištění je to Vaše.

Plánujete pořízení vlastního bydlení? Hypotéka je závazek na řadu let, a proto je dobré mít veškeré informace, než se do ní vůbec pustíte. Kolik vám banka půjčí, co všechno se dá zařadit do příjmů a na co můžete využít hypoteční úvěr? To i mnohem lákavější informace vám naservírujeme ve videu, které si pokládá otázku, zdali Bydlet ve vlastním?

V dnešní době nemá smysl střádat peníze na spořícím účtu, pokud je chcete efektivně zhodnotit. Víte ale, co pro to dnes musíte udělat a jaká kritéria je potřeba zohlednit? Investování rozhodně není otázka slibů, ale je potřeba mít na paměti, že v něm jsou i rizika. V tomhle videu vám dáme informace, jak Uložit peníze výnosně i bezpečně.

Finanční svět je bohužel komplikovaný a plný informací, jimž nemusíme rozumět nebo nám jsou záměrně zamlčovány. Máte představu o tom, kde zřizovat produkty, co by vás mělo zajímat a jak poznáte opravdového odborníka? Signálů je hned několik. Pojďme si proto říct, jak si dát Pozor na podvody. I v bankách.

Spočítejte si hypotéku

Jaká je výše vámi požadované hypotéky?
2 500 000 Kč
100 000 Kč
20 000 000 Kč
Rychlá reakce

Nenašli jste konkrétní produkt
nebo máte nějaké otázky?

Neváhejte se zeptat našich ochotných Patronů
Kontaktujte nás

Zadejte prosím ověřovací kód

Ověřovací kód byl zaslán na telefonní číslo